KDE VYSTUPUJEME


v mateřských školkách školách a divadlech
ŠERPOVÁNÍ MALÝCH ŠKOLÁKŮ
na narozeninách, dětských oslavách, besídkách a táborech i firemních akcích
v nákupních a kulturních centrech, na svatbách, festivalech atd.
u moře pro české děti, které létají s rodiči na dovolenou do Egypta (Hurgháda)

Dále nabízíme více než 80 vlastních muzikálových pohádek, hrajeme i v anglickém jazyce, CD s namluvenými pohádkami a písničkami, metodické příručky s CD „Jak si zahrát s dětmi pohádku“.

NOVINKY

Září 2014

Připravujeme vydání zpěvníku písniček z našich muzikálových pohádek.

Červenec 2014

O prázdninách hrajeme pravidelně v hotelu Podlesí ve Svratce.

Červen 2014

Vydáváme další nové pohádky na CD k poslechu.

Květen 2014

Zdravé město Magistrátu města Brna nás oslovil s možností spolupráce, napsali jsme novou pohádku k příležitosti Světového dne bez tabáku „ Zvířátka také nekouří“, pohádka měla premiéru v ZOO v Brně v měsíci květnu.

Leden - Prosinec 2013 (shrnutí roku)

  • nové pohádky na Cd k poslechu
  • metodické příručky pro učitelky „ Jak si zahrát s dětmi pohádku
  • na přání firmy GoodYear jsme napsali novou pohádku s dopravní tematikou, která měla premiéru na jaře. Setkala se s velkým ohlasem, ať ze strany zástupců výše jmenované firmy, tak ze strany médií a především dětí, pro které byla tato pohádka napsána.
  • nově hrajeme pravidelně každé úterý od 16.00 hod v obchodním centru Plazza Praha 4
  • každou první sobotu v měsíci v Dětském ráji v Ostravě
  • KD Petra Bezruče v Havířově
  • pravidelná představení ve Veselé kavárně V Brně a v KD Junior v Chotěboři
  • hrajeme též v obchodním centru Hostivař Praha 10
  • v měsíci červnu na pozvání Českého velvyslanectví ve Švýcarsku.jsme vystupovali v Basileji pro české krajany
  • přijali jsme pozvání do Česká televize Ostrava do pořadu Dobré ráno

Leden - Prosinec 2012

Kromě vystupování ve školkách a na kulturních akcích je naší náplní hlavně studiová práce - nahrávání pohádek a písniček ve slovenštině a ruštině.

Prosinec 2011

Podepisujeme smlouvu k napsání scénáře na muzikálovou pohádku pro DOPRAVNÍ VÝCHOVU. Představení se odehraje pro 100 škol na jaře v rámci dopravní výchovy.

Říjen2011

Na CD vychází pohádky O bábě Chřipce, kouzelné slůvko, Jak koťátko zapomnělo mňoukat, Nemocný pejsek, O Budulínkovi, O zlaté rybce.

Říjen2011

V celé republice vychází k poslechu pohádky Neposlušná kůzlátka, O veliké řepě.

Září 2011

Připravujeme Cd pohádky do sítě PNS.

Červen - červenec - srpen 2011

Divadelní prázdniny.

Květen 2011

Pohádka MAMINČI SVÁTEK – se úspěšně prodává na CD k poslechu i jako představení – připravujeme se na letní sezonu do Itálie, Řecka, Egypta.

Duben 2011

Naše kroužky ve školkách úspěšně vystupují pro rodiče i na veřejnosti. Na Staroměstském náměstí vystupujeme s velikonočními a jarními pohádkami.

Březen 2011

Vydáváme metodické příručky pro učitelky v Mš a Zš Jak si s dětmi zahrát pohádku (Neposlušná kůzlátka, Perníková chaloupka, Maminčin svátek, Červená Karkulka, Jaro s čápem, O Koblížkovi, O sněhulácích)

Únor 2011

vítězí pohádka NEMOCNÝ PEJSEK – a ihned ji vydáváme namluvenou na CD. Je zařazena mezi jedny z nejvýchovnějších.

Leden 2011

Pohádka BÁBA CHŘIPKA , měla největší sledovanost ,kdy nás vidělo okolo 500 škol za lednový měsíc. Vydáváme další dvě metodické příručky“Jak si s dětmi zahrát pohádku“ vedeme Břišní tanečky pro holčičky pouze ve školkách.

Prosinec 2010

Prosinec již sedmá vánoční pohádka , sklidila velký úspěch i na Staroměstském náměstí. Vydáváme Vánoční pokračování písniček. Vystupujeme na veřejnosti s dramatickými kroužky.

Listopad 2010

Natočili jsme první tři pohádky v anglickém jazyce VELKÁ ŘEPA, KAŠPÁRKOVA ŠKOLA V PŘÍRODĚ, O KOČIČCE A PEJSKOVI vystoupili jsme v soukromých anglických školách-i písničky jsme přeložili a nazpívali.

Říjen 2010

Ostrava má opět herce – Ywetka Křížková- Frištenská – proráží s velikými úspěchy nejen do školek ,ale do školních družin. Vedeme dramatické kroužky ve školách i školkách.

Aktuálně:

Nově moderujeme, zejména dětské akce. Na dobírku posíláme CD s našich pohádek - 1CD za 180 Kč, více CD po 100 Kč. Podívejte se co si můžete objednat zde.

Září 2010

Vydáváme pro Mš několika dílný soubor Jak si zahrát s dětmi pohádku.

Sprpen / Červenec 2010

Divadelní prázdniny - hrajeme v Řecku a v Egyptě připravujeme pohádky do italštiny.

Červen 2010

Vystupujeme s našimi kroužky na veřejnosti. Děti nacvičily pohádku O Smolíčkovi.

Květen 2010

Rozšiřujeme naše Muzikálově divadelní kroužky pro předškolní děti – přímo ve školkách. Připravujeme se na 1.ročník soutěže Klubíčko písniček – kterou celou moderujeme ve spolupráci s Mš Planá nad Lužnicí.

Duben 2010

Vydáváme 3 pohádky na CD v anglickém jazyce a českou pohádku Maminčin svátek. Také vydáváme dalších 18 CD v českém jazyce, mezi nimi Nemocný pejsek, O kamarádství, U pana zubaře, Máša a medvěd a atd…

Březen 2010

Vydáváme další nové pohádky - O veliké řepě, Neposlušná kůzlátka, Muzikantská pohádka.

Únor 2010

Připravujeme se na letní sezonu v ŘECKU.

Leden 2010

Pro Základní školy jsme připravili celoroční program. Od 1.ledna jsme také byli nuceni zvednout ceny.

Prosinec 2009

Vychází Vánoční koledy a zimní písničky na CD ve dvou dílech.

Listopad 2009

Překládáme naše pohádky do anglického a ruského jazyka. Překládáme i české písničky do anglického a ruského jazyka. A začínáme je ve studiu namlouvat.

Říjen 2009

Uvádíme na trh novou hru – pro Základní školy I.stupně – se zaměřením hlavně na ekologii a drogovou problematiku. V Egyptě jsme odehráli 20 představení v ruském jazyce.

Září 2009

Již 9-tým rokem se účastníme XIV. setkání dětí (ze zkumavky) které se bude konat v areálu budovy Lighthouse v sobotu 5. září 2009 od 13:00 hodin. Nejen, že tu každoročně uvádíme novou pohádku ale i moderujeme 4 hodinový program. Letos s námi poprvé vystoupí náš kouzelník Jakub Nachtigal.

Srpen 2009

I v době prázdnin se u nás v agentuře pracuje, nicméně herci odpočívají a nabírají síly na školní rok. Jako každý rok jsme hráli opět celé prázdniny v Globusu Zličín. Připravili jsme na sezonu opět pestrou nabídku pohádek, nejen na školní rok 2009/2010, ale až do roku 2012.

Červenec 2009

Připravujeme se na spolupráci s Nadací pro postižené děti. Celý projekt bude časově velice náročný a měl by se zrodit začátkem příštího roku. Herci odpočívají na prázdninách a naše děti také. Přejeme hezké prázdniny a hodně sluníčka.

Červen 2009

Červen je náš nejsilnější měsíc - hrajeme, pasujeme, šerpujeme, moderujeme. Všichni se těší na prázdniny, ve studiu jsme natočili 3 nové CD s písničkami. Vystupujeme poprvé s dramatickým kroužkem, který pod vedení paní majitelky nacvičil ŠÍPKOVOU RŮŽENK v Mš Havaj Praha 13. Rodiče dětí až dojetím plakaly. Máme z toho velkou radost a od září naše agentura ve vybraných Mš povede dramatický kroužek. Hrajeme na narozeninách v domácnostech i ve školkách.

Květen 2009

Účastníme v Brně slavnostního otvírání nového fitcentra, které zakládá František Frištenská, který žil a působil několik let v Americe. Oslovuje nás Česká televize k natáčení jejich nového pořadu.

Březen 2009

Pokřtili jsme novou pohádku na CD o jaru a po 2 letech opět jsme otevřeli skupinu pro severní Čechy. Koncem března jsme vystupovali na Kanárských ostrovech s pohádkou O ŠPINAVÉM HASTRMÁNKOVI.

Únor 2009

Sbíráme dioptrické brýle, které již nepotřebujete a nechcete vyhodit. Sbírka má název Dejme brýle Africe a stále pokračuje. Brýle můžete poslat na adresu: Oční kliniky Lexum, U Společenské zahrady 3, 144 00 Praha 4 - Krč nebo předat našim hercům, po představení. Na LADRONCE již nehrajeme.

Leden 2009

S velkým úspěchem jsme odehráli po celé republice lednové pohádky: Máša a medvěd, Rukavička, Veselá zima. Otevíráme znovu hereckou skupinu pro Liberecko a okolí. Od ledna je značka našeho divadla pro děti oficiálně registrovaná.

Prosinec 2008

V prosinci jsme odehráli přes 400 představení, zejména Vánočních pohádek. Největší úspěch měly pohádky: Vánoční překvapení, Cukrářka Barborka, Krakonošovy Vánoce. Moderovali jsme také 10 velkých Mikulášských firemních akcí.

Listopad 2008

Připravujeme pro Ladronku velkou mikulášskou akci na 5.12. odpoledne. Reklamu na tuto akci můžete vidět v metru a na tramvajích.

Říjen 2008

Zúčastnili jsme se festivalu VOSKARFEST 2008 v Karlových Varech, hráli jsme opět jako každý rok v NC Cukrovar v Hodoníně.

Září 2008

Od září hrajeme každou neděli od 16 hodin v areálu Ladronka na Praze 6, vystupovali jsme na dožínkách v Hradci Králové.

Srpen 2008

Další představení v Globus Zličín a hráli jsme také na svatbě.

Červenec 2008

S naším divadlem jsme hráli v obchodním domě Globus na Zličíně a účastnili se dětských táborů a oslav narozenin.

Červen 2008

17. a 18.6. v rámci festivalu vystoupíme na hradě Rokštejn u Třebíč. Proběhne také pasování na školáky na zámku Kačina. V červenci a srpnu máme naplánovaná představení v Praze v Žlutých láyních, Globusu a Paladiu.

Květen 2008

Proběhlo charitativní vystoupení na Den matek, vystoupení v Hypernově HK sklízí úspěch.

Duben 2008

Hrajeme v hlavním městě v KC Novodvorská, vzrůstá yájem o Narozeninové oslavy.

Březen 2008

Zúčastnili jsme se velikonočních trhů na Staroměstském náměstí v Praze

.

Únor 2008

Od února hrajeme každý týden v obdhochodním domě Hypernova v Hradci Králové. Obnovili jsme také spolupráci s KD Junior Chotěboř.

Leden 2008

Firma Fischer vysílá v lednu opět na rozjezd našich pohádek a animací přímo majitelku na Kanárské ostrovy a v únoru do Turecka.

Prosinec 2007

Na Staroměstském náměstí vystoupila paní L. Frištenská s Vánoční pohádkou Dva sněhuláci. 14.12. proběhl na ČT2 dokument POTOMCI SLAVNÝCH - GUSTAV FRIŠTENSKÝ, kde celý dokument provázeli naši Kašpárci - paní majitelka Ludmila Frištenská a Eva Emílie Želenská.

14.12. se vrátila paní majitelka z prvního hraní našich pohádek v Egyptě, kde sklidily neočekávaný úspěch. Paní Ludmila Frištenská pro firmu Fischer vymyslela i znělku , která by měla při každém odlétání, hraní a přilétání do různých destinací doprovázet naše Kašpárky.

Jsme jediné divadlo, které nabízí 10 různých vánočních pohádek.

Listopad 2007

V celé republice proběhlo v obchodních centrech (Globus, Tesco, DDM) naše Halloweenské představení.
V Bystřici pod Pernštýnem jsme se účastnili festivalu s pohádkou O Červené Karkulce.
V divadle na Vyšehradě jsme slavili velký úspěch.
Firma Mc´Donald nás oslovila a posléze s námi navázala velmi úzkou spolupráci.
Společnost Fischer vysílá do Egypta majitelku divadla Ludmilu Frištenskou a tiskovou mluvčí Evu Emílii Želenskou, jako první vlaštovky na měsíc do tří různých středisek, aby zahájili své animační programy.

Říjen 2007

Děti nás mohly vidět v Průhonickém lese, kde jsme vystupovali se čtyřmi pohádkovými vstupy, soutěžemi a animacemi.
V pořadu "Pošta pro tebe" naše mluvčí Eva Emilie Želenská díky divadlu našla sourozence, čímž se dozvěděla, že pochází ze slavného hereckého rodu Želenských, spoluzakladatele Národního divadla. A zároveň je v příbuzenském vztahu s Davidem Prachařem a Olgou Želenskou.
V Malachách jsme poprvé uskutečnili animační program na pohřbu.
Sponzorovali jsme dětský domov Nová Ves vánočním tříhodinovým progrmamem.
Velký zájem o pohádky v ANGLIČTINĚ v mezinárodních školách a školkách.
Všechna firemní auta jsme přezuli z letních pneumatik na zimní.
Jednání s cestovní kanceláří Fišer.

Září 2007

V pondělí 3.9. jsme šerpovali prvňáčky ve Škole Kavčí Hory, MŠ, ZŠ a SOŠS K Sídlišti 840.
V téže škole jsme vystupovali ještě v úterý 4.9. s představením Babička školnice.
Zajišťovali jsme zábavu na akci XII. setkání „dětí ze zkumavky“, které se konalo v sobotu 15. 9. 2007 v nádherných prostorách pražské zoo.
Ve čtvrtek 20.9. jsme začali hrát pohádky v angličtině.
Přijali jsme dva špičkové manažery, paní Vostrou a pana Štěpanovského na velké tuzemské a zahraniční akce.

Srpen 2007

Ve čtvrtek 29.8. jsme hráli pro nadaci Kapka naděje - opět v našich oblíbených Žlutých lázních.

Červenec 2007

Každý čtvrtek od 16h jsme hráli na pláži v karibiku Žluté lázně, Praha 4. Každou sobotu od 11h v obchodním domě Globus, Zličín, Praha 5.

Červen 2007

Navázali jsme spolupráci s radiem HEJ, pro které jsme zastřešovali akci na parníku. Také jsme se stali maskoty ZŠ Kavčí hory, která nakonec i díky naší pomoci nebyla uzavřena.

Květen 2007

Česká televize natáčí v cyklu Potmoci slavných pořad o potomcích Gustava Frištenského.

Duben 2007

Nyní si můžete objednat vybrané herce naší agentury přímo k sobě domů na oslavu a udělat tak radost všem zúčastněným. Přijedou kašpárci s dortem, zahrají divadlo a rozdají dárky - více na letáku buď ve formátu JPG nebo PDF.

Březen 2007

Kromě možnosti objednání našich pohádek a písniček telefonicky či přes internet, by se nabídka našich CD měla objevit na TV shopingu ČT a ve vydavatelství Česká muzika vyjde DVD s našimi pohádkami.

Únor 2007

Objednávky divadelních představení pro školní rok 2007-2008 jsou v plném proudu. Nabídka více než 50-ti pohádek zůstává stejná jako v tomto školním roce, tak neváhejte a rezervujte si nejlepší termíny dokud jsou ještě volné.

Listopad 2006

Naše agentura byla vybrána k realizaci vystoupení v dětském koutku v obchodních řetězcích IKEA. V brněnské a pražské pobočce tak naše herecké skupiny odehrají na svátek sv. Lucie sérii vánočních představení.

Září 2006

Začal nový školní rok a naše nabídka pohádek se rozšířila o muzikantské představení P. Vařáka, vystoupení skupiny HRAJETO a shamanské skupinové bubnování. V tomto roce můžeme tedy nabídnout přes 100 různých představení pro děti.

Červen 2006

Stále hledáme nové talenty a tak dne 3.7.2006 pořádáme konkurz na nové herecké tváře. Akce se uskuteční v Divadle Za plotem (Praha 8 - Bohnice). Více podrobností zde.

Květen 2006

Šerpování budoucích školáků - a takto můžou vypadat budoucí školáci i z Vaší školky. Více fotografií naleznete v naší fotogalerii zde.

Březen 2006

Připravili jsme pro příští školní rok řadu tématických pohádek, jako například: O Hastrmánkovi, Babiččin kalendář, Krakonošovy pohádky, Škola v přírodě, Jarní pohádka a další. Náš repertoár teď má téměř 50 pohádek.

Leden 2006

Připravujeme repertoár pohádek pro školní rok 2006/2007. Můžete se těšit na opravdu bohatou nabídku nových pohádek - kompletní program zde naleznete během února.

Prosinec 2005

Naše agentura Vám přeje klidné vánoční svátky a pohádkový nový rok 2005!

Listopad 2005

Dovolujeme si Vás pozvat na vánoční koncert P. Kotvalda, který vystoupí s dětským pěveckým sborem Petrklíč. Více informací na plakátě, verze pre tisk zde.

Říjen 2005

Poštou nám přišla krásná fotografie z červnového pasování na školáky, prohlédnout si ji můžete zde.

Září 2005

Připravili jsme pro Vás nové zpracování našich webových stránek. Vše je přehledněji upořádáno, přibyli fotografie a v sekci ´Program´ můžete přímo objednávat představení dle Vaší lokalita a našich aktualních volných termínů.

Září 2005

Nově nastudovaná pohádka Babička školnice se setkává u mateřských školek s velkým úspěchem a v měsíci září dosáhla rekorních 437 představení.

Srpen 2005

Zakládáme CastingFrištenská pro TV reklamy a seriály. Nábor talentů provádí paní Lenka Tůmová, zájemci o herecký casting ať posílají svůj životopis + fotografii na casting@agenturafristenska.cz.

Červen 2005

Šerpování budoucích školáků - a takto můžou vypadat budoucí školáci i z Vaší školky. 22.6. jsme přidali také několik fotografií z šerpování v MŠ Libčany. Více fotografií naleznete v naší fotogalerii zde.

Červen 2005

Oskenovali jsme pro vás novinové články o naší divadelní agentuře: Noviny Havlíčkobrodska a Regionální příloha Dnes.

Květen 2005

Koncem května proběhl na Vysočině již devátý sraz našich hereckých skupin z celé ČR. Setkání se neslo v duchu předávání celoročních zážitků nejen z divadelních představení. Sjelo se několik desítek herců a umělců, ti zkušenější radili méně zkušeným nebo začínajícím hercům, hrálo se na kytaru, opékaly se buřty a křtilo se nové CD.

Duben 2005

Dovolujeme si Vám představit naší nabídku pohádek na školní rok 2005/2006. Připravili jsme pro Vás přes 40 různých Klasických, Roztomilých a Výchovných pohádek. Nabídky najdete na adrese: www.agenturafristenska.cz/nabidky. Pokud budete mít zájem o naše představeni, prosím kontaktujte nás emailem nebo telefonicky.

Archiv novinek